Studentenorganisaties schrikken van hoeveelheid klachten
De Landelijke Studenten Vakbond (LSVb), de Landelijke Kamer van Verenigingen (LKvV) en het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO) lanceerden een maand geleden de website www.langstudeerboete.nu. Op de site is informatie te vinden over de langstudeerboete, studenten kunnen er vragen stellen en zij kunnen er klachten indienen. Er zijn al 130 vragen en ruim 550 klachten binnengekomen. “Er zitten enorm schrijnende gevallen bij. Daarom worden alle klachten gebundeld en binnenkort aangeboden aan de politieke partijen. Op deze manier vragen we hen zich te houden aan hun verkiezingsbeloftes”, kondigen de drie studentenorganisaties aan.
Het Landelijk Studenten Rechtsbureau (LSR), een initiatief van het ISO, ondersteunt studenten om bezwaar te maken bij de instelling van de student. Ook hier is de aanloop groter dan verwacht. Het LSR helpt al 200 studenten met het indienen van een bezwaarschrift. “De hulp van het LSR is gratis”, zeggen de studentenorganisaties, “bovendien kijken de medewerkers van het Rechtsbureau ook of het bezwaar kans van slagen heeft.”
“De hoeveelheid klachten en bezwaren, die ook in grote getale worden ingediend bij de instellingen, onderstreept wat voor wangedrocht de langstudeerboete eigenlijk is,” stellen de studentenorganisaties. Een groot deel van de politieke partijen heeft meerdere malen toegezegd de langstudeerboete na de verkiezingen van tafel te vegen. De studentenorganisaties zijn blij met deze belofte. Maar het is noodzakelijk dat er niet te lang gewacht wordt met het inlossen ervan, omdat veel studenten de langstudeerboete al hebben betaald. “Wie A zegt, moet ook B zeggen”, aldus de studentenorganisaties die de politiek in het huidige formatieproces nogmaals oproepen de boete snel af te schaffen.
Home